Date/Time

Saturday, October 7th, 2017 | 3:00pm - 6:30pm

Where We Will Meet

Sakıp Sabancı Museum ( 10 dk beklenecektir-10 min wait)

Where The Walk Will End

Kasımiye Medresesi

About This Walk

Mardin; mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biridir. Mardin’de, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır.

Fırat ve Dicle nehirleri arasında Mezopotamya bölgesinde, tarih boyunca pek çok medeniyet yerleşmiştir. Bir dağın tepesinde kurulmuş olan Mardin, Yukarı Mezopotamya’nın en eski şehirlerinden biridir.

Bu yıl 10.su düzenlenen WWPW2017 için dünyada binden fazla şehirle birlikte 7 Ekim 2017 Cumartesi günü Mardin’de buluşuyoruz. Saat 14:30 ‘da Sakıp Sabancı Müzesi önünden başlayarak 1. cadde üzerinden Zinciriye Medresesi-Ulucami-Hasan Ammar Çarşısı-Kırklar Kilisesi ve son olarak gün batımı için Kasımiye Medresesinde fotoğraf yürüyüşümüzü bitiriyoruz.

Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşüne isteyen herkes katılabilir. Katılım ücretsizdir ve bu sitede katılım kaydınızı yapmanız yeterlidir. (Join Walk ) Kayıtlı katılımcılar, yürüyüş sırasında çektikleri fotoğraflardan birini bu sayfaya yükleyerek ödüllü yarışmalara katılabilirler.

Ayrıntıları ve güncellemeleri takip etmek için yürüyüş öncesinde bu sayfayı tekrar ziyaret etmeyi unutmayın!

Aysun Hürol

www.aysunhurol.com

instagram:ayshur

 

 

Mardin, architectural, ethnographic, archaeological, historical and visual values by giving the impression that time has stopped is one of the Southeast’s poetic city. Mardin, in parallel with different religious beliefs, in terms of artistic value of the historic mosques, shrines, churches, monasteries and other religious monuments are hosting. Mardin, the Silk Road is on the route, there are 5 inns and caravanserais.

In Mesopotamia between the Fırat and Dicle rivers, it has settled many civilizations throughout history. Mardin is established on top of a mountain, Upper Mesopotamia is one of the oldest cities.

Join me for a World Wide Photo Walk in Mardin on Saturday, October 7th, 2017. I’ve been leading the WWPW for the past three years.

We will meet up at Sakıp Sabancı Museum at 14:30 pm. Walking along the 1.street ; Sultan İsa (Zinciriye) Medresesi-Ulucami-Hasan Ammar Bazaar-Kırklar Church and the photo walk will end at Kasımiye Medresesi around 18:00 pm for the sunset.

Hope it will be a great fun for all photographers .

Don’t forget to share your photos in social media and follow the #WWPW2017/Mardin hashtag !

Aysun Hürol

www.aysunhurol.com

instagram:ayshur

Başlangıç saati hk. – about timing !October 5th, 2017

Herkese merhaba,
Hepinize fotoğraf yürüyüşüne katılımınız için teşekkür ediyorum. Bu etkinlikte amaç, aynı hobiye sahip insanların etkileşime geçip, birlikte keyifli zaman geçirmesi.Benim için de yepyeni bir lokasyonda, yeni insanlar tanıyor olmak çok heyecen verici.
Cumartesi SABANCI müzesi önündeki buluşma saatimiz 15:00 olarak benim elimde olmayan sebeplerle değişmiştir.10 dk bekleme süresinden sonra rotamızda ilerliyor olacağız, geç kalanlar bize bu güzergahtan katılabilirler.
Cep telefonumdan da bana ulaşabilirsiniz.
Görüşmek üzere, sevgiler
Aysun
cep:05337206886
instagram / ayshur

Ben bir tur organizasyonu dolayısıyla Mardin’de bulunuyorum.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.